Zapraszamy do obejrzenia filmu o Hotelu Cykada!

Oglądaj

Atrakcje

Pojezierze Brodnickie, nazywane też krainą 101 jezior, położone jest w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, w dorzeczu Wisły i jej prawobrzeżnych dopływów Drwęcy i Osy. 

Niewiele jest w Polsce tak pięknych i atrakcyjnych turystycznie terenów jak Pojezierze Brodnickie. Brodnica to bez wątpienia miejsce atrakcyjne turystycznie dla ludzi o różnych potrzebach. W tym malowniczym miejscu znajdzie coś dla siebie zarówno pasjonat historii, amator przyrody, a także wielbiciel aktywnego wypoczynku. 

Turysta zafascynowany historią spacerując po Brodnicy zobowiązany jest odwiedzić kościół św. Katarzyny, zamek krzyżacki i jego odrestaurowane piwnice.
Warto również odwiedzić pozostałe zabytki m. in. Bramę Chełmińską, Wieżę Mazurska, czy Pałac Anny Wazówny.

Amator spędzania czasu ba łonie przyrody będzie zachwycony krasą Pojezierza Brodnickiego. O jego atrakcyjności decydują malownicze i o czystej wodzie jeziora, bujne wielogatunkowe lasy oraz urozmaicona rzeźba terenu. Z kolei na zwolenników aktywnego wypoczynku czekają kajakowe, rowerowe oraz piesze szlaki Pojezierza Brodnickiego.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij